logo LK

Zaproszenie na konferencję prasową kampanii
LEGALNA KULTURA
czwartek, 19 listopada 2012 r., godz. 10.30
Kino Kultura
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 21/23

Legalna Kultura to ogólnopolska kampania, której celem jest promocja legalnych źródeł kultury i budowanie świadomości społecznej na temat ochrony własności intelektualnej, wspólnoty twórców i odbiorców kultury, a także faktu współtworzenia kultury poprzez korzystanie z jej legalnych źródeł.

W poniedziałek, 19 listopada o godz. 10.30 w Kinie Kultura odbędzie się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy akcji oraz jej partnerzy przedstawią plany dotyczące nowych działań związanych z projektem, które będą realizowane pod hasłem:

"Legalna Kultura - Stawiamy na edukację!".

Legalna Kultura stawia na edukację skierowaną zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Dzięki obecnym i planowanym działaniom fundacji tj. seminaria, szkolenia i warsztaty ich uczestnicy zyskują większą dostępność do dóbr kultury i uczą się, jak korzystać z nich w sposób legalny.

Serdecznie zapraszamy!

W konferencji udział zapowiedzieli:

• Agnieszka Odorowicz – Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • prof. Wiktor Jędrzejec – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN
  • Jacek Bromski – Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  • Alicja Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego RP
  • Karol Semik – Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Kinga Jakubowska – Prezes Fundacji Legalna Kultura

eksperci:

• prof. dr hab. Elżbieta Traple – prawnik, zajmuje się prawem własności intelektualnej
  • dr Jacek Wasilewskikulturoznawca, socjolog

twórcy i artyści:

• Danuta Stenka – aktorka, przewodnicząca Rady Fundacji Legalna Kultura
  • Dorota Miśkiewicz – wokalistka
  • Tomasz Schuchardt – aktor
  • Filip Bajon – reżyser
  • Maciej Ślesicki – reżyser
  • Hirek Wrona – dziennikarz
  • Piotr Metz – dziennikarz
  • XXXXXXX
  • XXXXXXXX

Konferencję poprowadzi Agnieszka Szydłowska

Kampania Legalna Kultura objęta jest Patronatem Honorowym

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o mailowe zgłoszenia do piątku 16.11 na adres media@legalnakultura.pl

Po konferencji, około godz. 12:00, będzie możliwość przeprowadzenia krótkich (max. 3 min) wywiadów z jej uczestnikami - redakcje zainteresowane wywiadami prosimy o kontakt mailowy: media@legalnakultura.pl

Telefony kontaktowe:

502 197 884 Jola Wąs